Om oss

Halmstad Kakelhus startade 1989, vår långa erfarenhet i branschen gör att vi har den rätta kunskapen för att ge er en så bra service som möjligt.

I vår butik finner ni vår stora utställning där ni får inspiration till ert hem och vår butikspersonal finns här för att ge er den bästa service och vägledning till just ert projekt.

Vi erbjuder totalentreprenad vilket innebär att vi tillhandahåller både plattsättare, snickare, rörläggare, elektriker samt målare.

Välkommen in till oss!

Kontakta oss

Halmstad Kakelhus

Karlsrovägen 73-75

302 41 Halmstad

info@halmstadkakelhus.se

Tel: 035-10 06 20

 

Öppettider

JULÖPPETTIDER

Lördag 22/12 - STÄNGT

 

Julafton 24/12 - STÄNGT

Juldagen 25/12 - STÄNGT

Annandag Jul 26/12 - STÄNGT

Torsdag 27/12 - STÄNGT

Fredag 28/12 - STÄNGT

Lördag 29/12 - STÄNGT

 

Nyårsafton 31/12  - STÄNGT

Nyårsdagen 1/1 - STÄNGT

 

Trettondagsafton 5/1 - STÄNGT

 

ÖPPETTIDER

Mån-Tors    10.00-18.00

Fredag        10.00-17.00

Lördag        10.00-14.00

Söndag       STÄNGT

 

Kontakt Lager / Proffsbutik

Öppettider

 

JULÖPPETTIDER

Lördag 22/12 - STÄNGT

 

Julafton 24/12 - STÄNGT

Juldagen 25/12 - STÄNGT

Annandag Jul 26/12 - STÄNGT

Torsdag 27/12 - STÄNGT

Fredag 28/12 - STÄNGT

Lördag 29/12 - STÄNGT

 

Nyårsafton 31/12  - STÄNGT

Nyårsdagen 1/1 - STÄNGT

 

Trettondagsafton 5/1 - STÄNGT

 

 

Mån-Fre       06.45-16.15

Lör-Sön         STÄNGT

Lageransvarig

PH Eriksson

035-76 77 855

ph@halmstadkakelhus.se

 

Magnus Bengtsén

magnus@halmstadkakelhus.se

 

Kontakt Butik

Öppettider

ÖPPETTIDER

Mån-Tors          10.00-18.00

Fredag             10.00-17.00

Lördag             10.00-14.00

Söndag             STÄNGT

Butik halmstad

Linn Andersson

035-76 77 856

linn@halmstadkakelhus.se

 

Linus Ljungsparr

035-76 77 858

linus@halmstadkakelhus.se

 

Lars Ehrnlund

035-10 06 20

lars@halmstadkakelhus.se

Administration

Ekonomi

Mattias Torstensson

035-7677853

mattias@halmstadkakelhus.se

 

Ekonomi/Import

Annie Andersson

035-7677850

annie@halmstadkakelhus.se

Kontakt Entreprenad

Entreprenad

Projektledare/Anbud

Larseric Lundeklev

035-76 77 852

larseric@halmstadkakelhus.se

 

Arbetsledare plattsättning

Mikael Johansson

mikael@halmstadkakelhus.se

 

Arbetsledare golvläggning

Tobias Sandberg

035-76 77 860

tobias@halmstadkakelhus.se

 

Anbud/VD

Tommy Andersson

035-76 77 859

tommy@halmstadkakelhus.se