Om oss

Halmstad Kakelhus startade 1989, vår långa erfarenhet i branschen gör att vi har den rätta kunskapen för att ge er en så bra service som möjligt.

I vår butik finner ni vår stora utställning där ni får inspiration till ert hem och vår butikspersonal finns här för att ge er den bästa service och vägledning till just ert projekt.

Vi erbjuder totalentreprenad vilket innebär att vi tillhandahåller både plattsättare, snickare, rörläggare, elektriker samt målare.

Välkommen in till oss!

Kontakta oss

Halmstad Kakelhus

Karlsrovägen 73-75

302 41 Halmstad

info@halmstadkakelhus.se

Tel: 035-10 06 20

 

Öppettider

Öppettider

Mån-Tors     10.00-18.00

Fredag         10.00-17.00

Lördag         10.00-14.00

Söndag        STÄNGT

 

Kontakt Lager / Proffsbutik

Öppettider

Öppettider

Mån-Fre     06.45-16.15

Lör-Sön     STÄNGT

 

 

Lageransvarig

PH Eriksson

035-100620

ph@halmstadkakelhus.se

 

Magnus Bengtsén

035-100620

magnus@halmstadkakelhus.se

 

Kontakt Butik

Öppettider

Öppettider

Mån-Tors     10.00-18.00

Fredag         10.00-17.00

Lördag         10.00-14.00

Söndag        STÄNGT

 

Butik halmstad

Joacim Persson

035-10 06 20

joacim@halmstadkakelhus.se

 

Linn Andersson

035-10 06 20

linn@halmstadkakelhus.se

 

Lars Ehrnlund

035-10 06 20

lars@halmstadkakelhus.se

 

 

Administration

Ekonomi

Mattias Torstensson

035-10 06 20

mattias@halmstadkakelhus.se

 

Ekonomi/Import

Annie Andersson

annie@halmstadkakelhus.se

Kontakt Entreprenad

Entreprenad

Projektledare/Anbud

Larseric Lundeklev

035-10 06 20

larseric@halmstadkakelhus.se

 

Arbetsledare plattsättning

Mikael Johansson

035-10 06 20

mikael@halmstadkakelhus.se

 

Anbud/VD

Tommy Andersson

035-10 06 20

tommy@halmstadkakelhus.se