Om oss

Halmstad Kakelhus startade 1989, vår långa erfarenhet i branschen gör att vi har den rätta kunskapen för att ge er en så bra service som möjligt.

I vår butik finner ni vår stora utställning där ni får inspiration till ert hem och vår butikspersonal finns här för att ge er den bästa service och vägledning till just ert projekt.

Vi erbjuder totalentreprenad vilket innebär att vi tillhandahåller både plattsättare, snickare, rörläggare, elektriker samt målare.

Välkommen in till oss!

Kontakta oss

Halmstad Kakelhus

Karlsrovägen 73-75

302 41 Halmstad

info@halmstadkakelhus.se

Tel: 035-10 06 20

 

Öppettider

Torsdag 21/6 10.00-16.00

Midsommarafton STÄNGT

Midsommardagen STÄNGT

SOMMARÖPPETTIDER

v26-v33 (25/6-17/8)

Mån-Fre    10.00-17.00

Lör-Sön     STÄNGT

 

Kontakt Lager / Proffsbutik

Öppettider

Torsdag 21/6 10.00-16.00

Midsommarafton STÄNGT

Midsommardagen STÄNGT

 

Mån-Fre       06.45-16.15

Lör-Sön         STÄNGT

Lageransvarig

PH Eriksson

035-76 77 855

ph@halmstadkakelhus.se

 

Magnus Bengtsén

035-76 77 857

magnus@halmstadkakelhus.se

 

Kontakt Butik

Öppettider

Torsdag 21/6 10.00-16.00

Midsommarafton STÄNGT

Midsommardagen STÄNGT

 

SOMMARÖPPETTIDER

v26-v33 (25/6-17/8)

 

Mån-Fre          10.00-17.00

Lör-Sön           STÄNGT

Butik halmstad

Joacim Persson

035-76 77 851

joacim@halmstadkakelhus.se

 

Linn Andersson

035-76 77 856

linn@halmstadkakelhus.se

 

Linus Ljungsparr

035-10 06 20

linus@halmstadkakelhus.se

 

Lars Ehrnlund

035-76 77 858

lars@halmstadkakelhus.se

Administration

Ekonomi

Mattias Torstensson

035-7677853

mattias@halmstadkakelhus.se

 

Ekonomi/Import

Annie Andersson

035-7677850

annie@halmstadkakelhus.se

Kontakt Entreprenad

Entreprenad

Projektledare/Anbud

Larseric Lundeklev

035-76 77 852

larseric@halmstadkakelhus.se

 

Arbetsledare plattsättning

Mikael Johansson

035-76 77 854

mikael@halmstadkakelhus.se

 

Arbetsledare golvläggning

Tobias Sandberg

tobias@halmstadkakelhus.se

 

Anbud/VD

Tommy Andersson

035-76 77 859

tommy@halmstadkakelhus.se